2021ramazanbayram 2021ramazanbayram
Filtrele
18 MG NİKOTİNLİ 70Vg 30Pg
Markalar
Stok Durumu

LİKİT

Gösterilen: 1 ile 100 arası, Toplam: 532 (6. Sayfa)

Elektronik Sigara Likit

Esigara likit seçiminde en çok zorlananlar, elektronik sigara kullanımına yeni başlayanlar olmaktadır. Sitemiz üzerinde de çok sayıda çeşide yer verilmesi, karar verme aşamasını zorlaştırabilmektedir. Elektronik sigara kullanımında tercih edilen dolum sıvısına likit adı verilmektedir. Farklı tatlara sahip ve farklı nikotin oranları içeren likitler bulunabilir. Kartuş içerisine doldurulan likit, atomizer ile buhara dönüştürülebilmekte ve bu sayede kullanıcı buharı çekebilmektedir. Esigara likit türlerinde genel olarak gliserin ana maddesine sahip aromalar ve nikotin yer almaktadır. Nikotin oranı sıfır olan likit türleri de mevcuttur. Sigarayı bırakmak isteyenler, nikotin oranı az olan likitleri tercih ederek bu süreci daha kolay atlatabilirler. Likit içerisinde sentetik gliserin ve bitkisel gliserin olmak üzere farklı türde maddeler kullanılabilmektedir.

Likit Seçiminde Orijinal ve Sahte Ayrımı Nasıl Yapılır?

Esigara likit piyasası, elektronik sigaraların yaygınlaşması ile büyüme gösterdi. Likitlere olan rağbet nedeniyle, orijinal ürünler kadar sahte ürünler de satılmaya başlandı. Daha uygun fiyatlara satılan bu likitler, içim keyfinden verim alınamamasına neden olabilir. Sitemiz üzerinde yer alan elektronik sigara likit çeşitleri, tamamen orijinaldir. Sahte ürünlerle müşterileri kandırmak, firmamızın çalışma ahlakına aykırı bir harekettir. Sahte ürün konusunda endişeleri olanlar, gönül rahatlığı ile site üzerinden alışveriş yapabilirler. Pek çok kullanıcı bu konuya gerekli özeni de göstermemektedir. Sahte bir likit kullanımı sadece içim keyfini değil, sağlığı da olumsuz yönden etkiler. Likit ile elde edilen buhar, hayati organlarımıza ulaşmaktadır. Bu nedenle, likit içerisindeki maddelerin neler olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Sahte ürünlerde, likit içerisinde sağlığa oldukça zararlı ucuz malzemeler kullanılmış olabilir. Bu nedenle, her kullanıcı satın aldığı ürün üzerinde gerekli kontrolleri gerçekleştirmelidir.

Sahte elektronik sigara likiti ayırt etmek için çeşitli noktalar gözden geçirilebilir. Sahte likitler genellikle düz beyaz bir renge sahiptir. Plastik ve kalitesiz bir görünüme sahip kutularda satılmaktadır. Elektronik sigara likiti satın alındığında, şişe üzerinde bandrol olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bandrol yoksa, sahte bir ürün söz konusudur. Pek çok sahte likit şişesi üzerinde, içerisinde kullanılan maddelerin mg değerleri de yazılmaz. Elektronik sigara likiti fiyatları konusunda da olması gerektiğinden daha ucuzdur. Sahte likit, orijinal likitlere göre daha akışkan bir yapıdadır. Şişe kapaklarının ağızlarında herhangi bir plastik kilide rastlanmaz. Şişe üzerinde güvenlik şeridi yer almaz. Bazı elektronik sigara likiti markaları, 50 mL, 100 mL gibi belirli boyutlarda şişeler üretir ve bu boyutların dışına çıkmazlar. Aynı markanın, 60 mL ya da 90 mL gibi şişeleri ile karşılaşılırsa, ürünün sahte olduğu anlaşılabilir.

Elektronik Sigara Likiti Seçilirken Hangi Oranlara Dikkat Edilmelidir?

Elektronik sigara likit fiyatları, likit içerisindeki madde oranlarına göre değişiklik gösterebilir. Pahalı malzemeler daha yüksek oranlarda kullanıldıysa, ürün fiyatı da daha yüksek olabilmektedir. Elektronik sigara likiti fiyatları yüksek olan ürünler kalitelidir anlamına gelmez. Kişinin damak zevkine göre göreceli bir durumdur. Likitlerdeki mg oranı, sıvının nikotin oranından bahsetmektedir. Sert içimden hoşlananlar ve sigara içimine yakın bir haz elde etmek isteyenler yüksek mg oranları ile başlayarak zamanla düşürebilirler. Şişelerdeki mL oranı ise şişenin kapasitesini, dolayısıyla da likitin kaç mL olduğunu belirtmektedir. Likit seçiminde PG ve VG oranları ile de sıklıkla karşılaşılır. PG, sentetik olarak üretilen bir maddedir ve likit içerisindeki aromanın yoğunluğunu belirtir. VG ise bitkisel bir maddedir. PG’ye göre daha kalın bir yapısı vardır. %100 PG, %100 VG ya da birbirinin karışımı ile elde edilen likit çeşitleri mevcuttur. 

YENİ ÜRÜNLER

Whatsapp İletişim