Filtrele
Markalar
Stok Durumu

Atomizer

Elektronik sigara kullanıcıları için atomizer önemli bir parçadır. Atomizer kelimesi yerine tank kelimesi de kullanılabilmektedir. Piyasa araştırması yapılırken, elektronik sigara tankı olarak da araştırma yapılabilir. Atomizer, elektrik sigaralar üzerinde yer alır ve bisiklet dinamosuna benzer. Atomizerın bir ucunda dudak bölümü bulunur. Diğer kısmında ise iletken olan ve elektrik akımını çeken kısım bulunmaktadır. Bu sayede, elektrik enerjisi ile likitin buhara dönüşmesi sağlanır. Genellikle atomizerların 1 adet hava kanalı bulunmaktadır. Hava kanalları, aşağı kısımda yer almaktadır. Yeni nesi üretilen atomizer çeşitlerinde hem alt kısımda hem de üst kısımda hava kanalı yer almaktadır. Hava sirkülasyonu sağlanarak, likitin daha etkili bir şekilde tüketilmesi sağlanır. MTL atomizer, DL atomizer gibi farklı atomizer çeşitleri sitemizde bulunmaktadır.

Hazır coilli atomizerler elektronik sigara kullanımını oldukça basit hale getirmektedir. Elektronik sigara coili eskidiği zaman değişimi oldukça basittir genel olarak atomizer çevirilerek açılır eski coil çıkartılıp yeni coil takılır. Elektronik sigaralarda hazır coilli atomizer tercih sebebinin en büyük sebebi kolaylıktır. Hazır coilli atomizerlerde tel pamuk sarımı ile uğraşılmaz coil değişimi 1 dakika gibi oldukça kısa sürmektedir.

Elektronik Sigara Coili Nedir?

   Genellikle, yukarıdan doldurulabilen (yani doldurulabilir bir atomizer) olan çoğu elektronik sigara, değiştirilebilir 'atomizer kafaları' ile donatılmıştır. Bunlar genellikle sadece 'coil' olarak adlandırılır ancak coil teli ve fitil malzemesi(pamuk) içerir. Pamuk fitili likiti emerek biz cihazımızı ateşleyerek tankımızın içerisinde bulunan likit coil yardımıyla ısınmak suretiyle bizde buharı atomizer(drip tip) yardımıyla ağzımıza çekerek büyük buhar bulutları oluştururuz, bu yüzden elektronik sigaranın kalbi coil'dir.

Elektronik Sigaranızda Nasıl Bir Etki Yapmaktadır?

   Bir coilin doldurulması, sadece likiti tanka doldurup ateşleme yapmak değildir. Ateşleme yaptığınızda, pili etkinleştirdiğinizde coilin yanmasını da likit önlemektedir. Bu aynı zamanda oldukça korkunç bir tadı olan, cihazı likitsiz bırakarak çalıştırmaktır ki coilinizin yanması ve ağzınıza kötü bir tat gelmesi olarak da bilinir. Likitsiz olarak çekim yaptığınızda ne demek istediğimi anlayabilirsiniz insanlık hali bazen unutulabiliyor. 

Bir Coil Nasıl Hazırlanır?

   Coilinizi doldurmak için tek yapmanız gereken, atomizerinizi likit ile doldurmak yaklaşık 10 dk bekledikten sonra bir tadına bakmaktır. Eğer beklemez ve sabırsız davranırsanız likitin tadı ağzınıza tam olarak tadını vermeyecektir. Yukarıdaki gibi, bu, yeni coilinizin içindeki pamuğun, ilk lezzetli nefeste hazır olması için bol miktarda likit emmesini sağlayın ve tadnı çıkartın.

   Coilinizi her zaman 5-30 dakika arasında, mümkün olduğunca uzun süre kullanmadan bırakmanız tavsiye edilir. Ne kadar uzun süre bırakırsanız o kadar lezzetini alırsınız, çoğu coil yaklaşık 10 dakika sonra içime hazır olmakta. Fakat bileşenlerin akışkanlığı nedeniyle, PG içeriği yüksek olan likitlerin bir coili doyurması daha az zaman alacaktır. VG içeriği yüksek olan likitlerin süresi biraz daha fazla olmaktadır. 

Coilinizi Daha Hızlı Aktif Hale Getirmek İçin Yapılması Gerekenler?

  Tank içerisini likiti koyup 15 dk beklediğinizde yeni coiliniz içime hazır hale geklecektir.

   Tankınızın hava akımı ayarı varsa, bunu yaparken neredeyse tamamen kapanacak şekilde tutun.Likiti ve elektronik sigara kurulumunuza bağlı olarak, yukarıdaki adımlar tek başına coilinizii doyurmaya yetmeyebilir. Bu nedenle, depoyu birkaç dakika bekletmeye bırakarak daha sonra yavaşça likitinizi coilinizin üzerine dökerek kullanabilirsiniz herkese bol dumanlar.YENİ ÜRÜNLER

Whatsapp İletişim