Filtrele
Markalar
Stok Durumu

ATOMİZER

Gösterilen: 1 ile 61 arası, Toplam: 61 (1. Sayfa)

Atomizer

Elektronik sigara kullanıcıları için atomizer önemli bir parçadır. Atomizer kelimesi yerine tank kelimesi de kullanılabilmektedir. Piyasa araştırması yapılırken, elektronik sigara tankı olarak da araştırma yapılabilir. Atomizer, elektrik sigaralar üzerinde yer alır ve bisiklet dinamosuna benzer. Atomizerın bir ucunda dudak bölümü bulunur. Diğer kısmında ise iletken olan ve elektrik akımını çeken kısım bulunmaktadır. Bu sayede, elektrik enerjisi ile likitin buhara dönüşmesi sağlanır. Genellikle atomizerların 1 adet hava kanalı bulunmaktadır. Hava kanalları, aşağı kısımda yer almaktadır. Yeni nesi üretilen atomizer çeşitlerinde hem alt kısımda hem de üst kısımda hava kanalı yer almaktadır. Hava sirkülasyonu sağlanarak, likitin daha etkili bir şekilde tüketilmesi sağlanır. MTL atomizer, DL atomizer gibi farklı atomizer çeşitleri sitemizde bulunmaktadır.

MTL Atomizer Nedir ve Nasıl Kullanılır?

MTL atomizer, “mouthtolung” kelimelerinin baş harfleri kullanılarak adlandırılmıştır. Sigara içimine benzer bir içim keyfi sunduğu için bu isim verilmiştir. Elektronik sigara tetiğine basılı tutulurken, buharın ağza doldurulması ve bir süre bekletildikten sonra ciğerlere çekilmesi gerekmektedir. Doğrudan ciğere çekilerek kullanılmamaktadır. Ağızda bekletilmesinin sebebi ise likitinaromasını daha iyi hissedebilmektir. Buhar ciğerlere kadar çekildiği için dışarıya daha az buhar verilebilmektedir. Kalabalık ortamlarda, MTL atomizer tercih edilmesi daha sağlıklı bir karar olabilir. Sigara kullanmayan kişiler, elektronik sigaralardan çıkan yoğun buhardan rahatsız olabilmektedir. Kişinin tercihine göre MTL atomizer ya da farkı bir atomizer çeşidi tercih edilebilir.

RTA Atomizer Özellikleri Nelerdir?

RTA kısaltması, “rebuildable tank atomizer” kelimelerinden gelmektedir. RTA atomizer, yeniden kurulabilen bir atomizer çeşididir. RDA ile benzer noktaları bulunmaktadır. Kurulum alanında, bir adet çember bulunmaktadır. Coil ve pamuğun likit nedeniyle ıslanmasını önlemek adına küçük açıklıklara da sahiptir. Diğer tanklar gibi çalışırlar ancak fark olarak RTA coilinin bizzat kişi tarafından hazırlanması gerekmektedir. RTA atomizer, performans açısından oldukça iyi bir üründür. Dolum işlemi oldukça kolaydır. Tanklara likit doldurularak, daha uzun süre likit değiştirmeden kullanım söz konusu olabilmektedir. Atomizer çeşitleri arasında en uygun fiyatlı modeller arasındadır. Kullanım ve kurulum için gerekli malzemeler de çok ucuza mal edilebilmektedir. Damlatma gibi problemler yaşanmaz. Başka işlerle uğraşırken bile rahatlıkla içim yapılabilmesini sağlar. Coil kısmının altında bulunan hava akımı tasarımı sayesinde, likit tadı da daha iyi bir şekilde alınabilmektedir.

RTA atomizer, her elektronik sigara atomizerı gibi eksiklikler de barındırmaktadır. Kurulum aşaması  biraz pratik gerektirdiğinden, yeni elektronik sigaraya başlayan ya da ilk defa bu çeşit bir atomizer kullananlar için zorlayıcı olabilir. Her kurulum sonrasında aynı düzeyde performans almak da söz konusu değildir. Bazen çok iyi bir performans alınabilirken, bazen orta bir performans elde edilebilir. Coil altındaki hava akımı tasarımında bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Sızıntı, en çok rastlanılan şikayetler arasındadır. Kurulumda herhangi bir hata yapılmadığı sürece iyi bir performans alınabilir. Atlanan ya da gözden kaçan noktalar olursa bazı performans eksiklikleri gözlenebilmektedir.

Atomizer Seçimi Nasıl Yapılır?

Elektronik sigara atomizer çeşitleri MTL ya da RTA ile sınırlı değildir. Daha pek çok çeşit atomizer bulunabilir. Site üzerinde, her kullanıcıya hitap edebilecek çeşitlere yer verilmektedir. Elektronik sigara atomizer için yedek parça almak isteyenler, mutlaka siteyi incelemelidir. Atomizerçeşidir, kullanılan elektronik sigara modeline ve kişisel zevklere göre gerçekleştirilebilir. Her modelin, kendine özgü artıları ve eksileri olacaktır. İlk defa atomizer alacak olanlar, internet üzerinden araştırma yaparak ya da kullanıcıların yorumlarını dikkate alarak seçim yapabilirler.

 

YENİ ÜRÜNLER